Najnowszy film:

Naszą stronę odwiedzono: 17449 razy

Czytamy dla dzieci

Opublikowano: 13 listopada 2018

Dla zdrowia emocjonalnego – ,, Przedszkolne spotkania z literaturą””

oraz codzienne czytanie dzieciom w przedszkolu.

Nasze przedszkole uczestniczy w ogólnopolskiej kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, której inicjatorem jest Fundacja ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom. Celem Fundacji jest wspieranie zdrowia emocjonalnego – psychicznego, umysłowego oraz moralnego – dzieci i młodzieży.

Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi i jest na to sposób – czytajmy dzieciom.

W Przedszkolu Miejskim w Mieroszowie głośne czytanie dzieciom towarzyszy codziennie, czytają nauczycielki, pracownicy przedszkola, chętni rodzice, dziadkowie, zaproszeni goście i inni.

Dzieci codziennie domagają się czytania, czekają na nie i dzielą się refleksjami na temat poznanych książek. „CZYTANIE JEST PROSTE, TANIE I DZIECI JE UWIELBIAJĄ!”

Mądre książki są nośnikami ważnych uniwersalnych wartości moralnych. Czytanie uczy dzieci odróżniania dobra od zła i zachęca do refleksji nad konsekwencjami własnych słów i czynów. Codzienne czytanie dziecku dla przyjemności jest najskuteczniejszą metodą wychowania czytelnika – człowieka samodzielnie myślącego, posiadającego wiedzę i umiejętność jej poszerzania i umiejętność radzenia sobie w życiu przy pomocy rozumu a nie pięści.

,, Przedszkolne spotkania z literaturą” to corocze działania związane z wybranym polskim autorem literatury dziecięcej w tym spotkania z pisarzem , wzbogacenie biblioteczki o utwory wybranego autora, turnieje , konkursy literackie , plastyczne.

CZYTAJMY DZIECKU 20 MINUT DZIENNIE. CODZIENNIE!