Projekt: KSIĄŻKA

Opublikowano: 22 maja 2023

W drugim tygodniu maja dzieci z grupy „Bratków” rozpoczęły projekt „ Książka” , mający na celu promowanie czytelnictwa wśród przedszkolaków. Dowiedzieliśmy się, z czego i w jaki sposób powstaje książka; gdzie możemy ją kupić, a gdzie wypożyczyć; czym jest drukarnia, a czym antykwariat. Gościliśmy Panią Jolę z naszego sekretariatu,  która przeczytała nam bardzo ciekawe opowiadanie o encyklopedii,  a dzięki uprzejmości pani Ali z gr. „Bławatków” stworzyliśmy mały antykwariat i dowiedzieliśmy się na jego temat bardzo ciekawych informacji.  Sami natomiast stworzyliśmy „Bratkowy kącik książek” z pozycji przyniesionych z domu. Bawiliśmy się z książką, pracowaliśmy z książką i tworzyliśmy okładki do książek. Projekt zakończyliśmy zbiórką książek dla Wałbrzyskiego Hospicjum dla dzieci i wycieczką do naszej Biblioteki w Mieroszowie. Dziękujemy Pani Wioletce za oprowadzenie nas po zakamarkach tego wspaniałego miejsca.