„Skąd się biorą produkty ekologiczne – podsumowanie realizacji programu GIS

Opublikowano: 16 czerwca 2021

W trakcie bieżącego roku szkolnego zrealizowaliśmy ogólnopolski program edukacyjny „Skąd się biorą produkty ekologiczne”. Program został opracowany przez Główny Inspektorat Sanitarny i Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Celem programu jest zwiększanie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat.

W ramach realizacji programu dzieci 5-letnie wzięły udział w zajęciach tematycznych:

1/ „Przetwory na zimę” – degustacja domowych przetworów (sok z buraków, dżemy, soki, surówki). Celem zajęć było propagowanie robienia zapasów na zimę z własnych eko-upraw.

2/ „Torby ekologiczne” – zajęcia tematyczne na temat postawy eko, z okazji Dnia Ziemi.

3/ „Produkty ekologiczne” – zajęcia tematyczne na podstawie scenariusza programu „Skąd się biorą produkty ekologiczne”.

Zachęcamy rodziców do obejrzenia filmiku edukacyjnego: