Święto drzewa

Opublikowano: 13 listopada 2018

10 października obchodziliśmy Święto Drzewa. W naszym przedszkolu kultywujemy tę tradycję już od 10 lat. Pragniemy, by dzieci szanowały każde drzewo, potrafiły zachować się w lesie i odnosiły się z troską do mieszkańców parku czy lasu.

W tegorocznej edycji Święta Drzewa uczestniczyli wszyscy wychowankowie przedszkola. Dzieci miały tego dnia na sobie symbole drzew, na przykład opaski czy broszki z liści.

Spotkaliśmy się w sali Kasztanków i tam odbył się turniej wiedzy o drzewach oraz spotkanie z Katarzyną Ziębą, podleśniczą z Leśnictwa Unisław Śląski. Dziękujemy wszystkim za udział w uroczystości i za wykonanie plakatów drzew. Pamiętajmy, że bez drzew nie byłoby czystego powietrza, cienia w upalny dzień, a ptaki nie miałyby gdzie się schronić.