Logo Przedszkola Górny element

AKTUALNOŚCI

Najnowszy film:

zobacz wszystkie filmy»


Naszą stronę odwiedzono: 138054 razy

Co w lesie piszczy…

Opublikowano: 18 czerwca 2019

Wycieczka do ogrodu edukacyjnego „Co w lesie piszczy”.

W słoneczny dzień Mróweczki wybrały się do magicznego miejsca, w którym powstał skrawek lasu. Przy pięknej bramie powitała nas Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Mieroszowie, pani Marta Jaroszewska (z inicjatywy której powstał projekt tego miejsca), oraz Mama naszego Igorka- p. Beatka. Po miłym i słodkim powitaniu  pani Beatka zaprosiła nas do zwiedzenia uroczego świata zwierząt i roślin. Z bliska mogliśmy podziwiać plastry pni i dowiedzieliśmy się, jak liczy się wiek drzew. Widzieliśmy paśnik, model mrowiska, lisią norę, domki dla owadów i karmniki. Poznaliśmy charakterystyczne tropy zwierząt na plastrach drewna, rzeźby przedstawiające zwierzęta i owoce lasu, ogródek ziołowy oraz tabliczki informacyjne. 

Wszyscy byliśmy zauroczeni tym nowym miejscem i postanowiliśmy, że jeszcze nie raz tam się wybierzemy.