Logo Przedszkola Górny element

AKTUALNOŚCI

Najnowszy film:

zobacz wszystkie filmy»


Naszą stronę odwiedzono: 138060 razy

Czyste powietrze wokół nas

Opublikowano: 15 stycznia 2019

Dzieci z Gr. Motylki w styczniu 2019 r. wzięły udział w programie zdrowotnym dotyczącym palenia tytoniu przez dorosłych. Celem programu było uświadomienie dzieciom, jak mają zachować się w sytuacji gdy ktoś w jego otoczeniu pali papierosy. Dzieci wzięły udział w cyklu zajęć:

I – Spacer po mieście „Źródła dymów”,

II- Rysowanie źródeł dymów, omówienie jaki dymy występują w przyrodzie i co szkodzi zdrowiu.

III – Jak się czuje dziecko gdy ktoś pali papierosy, jak ma się zachować w takiej sytuacji.

IV – Nauka piosenki przewodniej  z maskotką Dinkiem.

V – Podsumowanie zajęć wystawa prac plastycznych, malowanie swojego znaczka „NIE PAL PRZY MNIE”

Następnym etapem w realizacji programu będzie również udział rodziców  z dziećmi w akcji plastycznej  „Mamo tato nie pal przy mnie”. Zachęcamy wszystkich do udziału. Zakończeniem programu będzie wystawa prac w naszym przedszkolu.