Dzień Polskiej Niezapominajki

Opublikowano: 15 maja 2023

15 maja to dzień polskiej przyrody, jej różnorodności i ochrony, a także święto ludzkiej życzliwości, pamięci, przyjaźni i wierności. Naszą przedszkolną tradycją są wycieczki przyrodnicze w tym dniu. Niestety, dziś się nie udało z powodu rzęsistego, porannego deszczu. Jednak porozmawialiśmy sobie z Bławatkami, jak możemy dbać o przyrod;, ustaliliśmy, jaki jest kodeks przyjaciela przyrody; podziwialiśmy bukiecik niezapominajek i rozmawialiśmy o wartościach, które symbolizuje ten niepozorny, a tak ważny i piękny kwiatek. Dzieci zrobiły śliczne laurki dla szczególnie ważnych w ich życiu osób. Dziś na pewno wielu bliskich się ucieszyło z takiego prezentu… A potem dzieci miały piknik na dywanie i pokazały, że potrafią dzielić się z innymi – ze swoimi przyjaciółmi, koleżankami i kolegami z grupy.