Logo Przedszkola Górny element

AKTUALNOŚCI

Najnowszy film:

zobacz wszystkie filmy»


Naszą stronę odwiedzono: 137357 razy

Dzień Przedszkolaka u Muchomorków

Opublikowano: 21 września 2020

W okazji Dnia Przedszkolaka królowymi i królami dnia zostały wszystkie dzieci. W koronach na głowach udzieliły swoim paniom wywiadu.

– Kto to jest przedszkolak?

-To takie dziecko, co chodzi do przedszkola. Ma 5, 6 lat, albo,2,3,4…Je, pije, bawi się, chodzi na plac zabaw po zupie, uczy się… Przedszkolak musi jeść zupę, żeby miał siłę iść na dwór. Grzecznie zjada śniadanie. Grzecznie się bawi.

-Co najbardziej lubicie w przedszkolu?

-Zabawę. Chodzenie na dwór, na salę gimnastyczną. Siedzieć po turecku. Urodziny albo Dzień Przedszkolaka. Plac zabaw, zabawę w berka i w „starego niedźwiedzia”. Naukę. Zjeżdżalnię.

Potem Muchomorki wzięły udział w quizie „Co wiesz o swoim przedszkolu?”. Padły takie trudne pytania, jak np. „przy jakiej ulicy znajduje się nasze przedszkole”, „Jak nazywają się grupy w przedszkolu” czy „jaki kolor ma budynek przedszkola”. Dzieci odpowiedziały na wszystkie pytania. Wspólnie zagraliśmy w grę planszową, w której należało zamieniać się w różne zwierzęta.

W dalszej części dnia czekały kolejne atrakcje: puszczanie baniek mydlanych i zabawy z chustą animacyjną na świeżym powietrzu. Muchomorki dostały odznaki „super przedszkolaków”. Piękny to był dzień, prawda, Muchomorki?