Logo Przedszkola Górny element

AKTUALNOŚCI

Najnowszy film:

zobacz wszystkie filmy»


Naszą stronę odwiedzono: 143115 razy

Dzień stroju ludowego

Opublikowano: 16 maja 2023

Nasze Bławatki świętowały „Dzień stroju ludowego”. Obejrzały eksponaty zgromadzone w kąciku tematycznym oraz ilustracje przedstawiające stroje z poszczególnych regionów. Dzieciom najbardziej podobał się strój krakowski, śląski i podhalański.  Przy okazji przypomniały sobie, jak wygląda mapa naszego kraju, gdzie jest Warszawa, Bałtyk, Wisła, i gdzie znajduje się nasz region. Dzieci z zachwytem obejrzały niesamowite tańce ludowe w wykonaniu zespołu Mazowsze. Stwierdziły, że niektóre figury umieją tańczyć, a innych chętnie by się nauczyły. I za chwilę była ku temu okazja, bo nauczyliśmy się tańca „Klepany”. Musieliśmy również zatańczyć inne tańce ludowe, których znamy już kilka, tym razem w spódniczkach, wiankach i fartuszkach. Znalazły się nawet czerwone korale. Na zakończenie obchodów Bławatki pokolorowały obrazki, przestawiające dziewczynę i chłopca w strojach ludowych.