Logo Przedszkola Górny element

AKTUALNOŚCI

Najnowszy film:

zobacz wszystkie filmy»


Naszą stronę odwiedzono: 138054 razy

Kodujemy – zabawa z matą edukacyjną

Opublikowano: 4 grudnia 2019

Podczas pierwszych warsztatów matematycznych zapoznaliśmy się z matą edukacyjną i kodo-matą. Budowaliśmy wieżę z kolorowych kubeczków oraz układaliśmy je na macie –  wszystko zgodnie kodem. Wspólnie tworzyliśmy sekwencję z kubeczków, a następnie odwzorowywaliśmy ją na macie. Nauczyliśmy się tworzenia ciągu znaków (kodu), który wykorzystaliśmy do tworzenia trasy na macie edukacyjnej.

Kodowanie offline (bez komputera) jest wstępem do nauki programowania, którą można rozpocząć już od najmłodszych lat. Zabawa z matą edukacyjną, kolorowymi kubeczkami i krążkami jest dobrą okazją, aby wprowadzić dzieci w świat matematyki i …informatyki. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu.

/Monika Grzelka/