Muzyczna wiosna

Opublikowano: 10 marca 2019

8 marca do przedszkola zawitali muzycy z Filharmonii Sudeckiej i… wiosna. A raczej wiosenne obyczaje dawnej Polski. Gościem specjalnym była Sylwia Sałamaj, tancerka i śpiewaczka wałbrzyskiego Zespołu Pieśni i Tańca. Zaprezentowała dzieciom strój ludowy z okolic Lublina, barwny i naprawdę strojny. Dzieci z zachwytem patrzyły: na Marzannę, kogucika i gaik. I słuchały wesołych piosenek, które niegdyś śpiewano na wsiach, gdy nadchodziła wiosna. Pani Bogusława pięknie o tym wszystkim opowiadała, a pan Jerzy okraszał opowieści grą na pianinie. Do wspólnych zabaw i tańców dali się porwać wszyscy, włącznie z personelem przedszkola i maluszkami z Akademii Misiowej, których nic nie mogło powstrzymać od radosnych pląsów. Dziękujemy!