Projekt „Drzewo”

Opublikowano: 10 października 2022

W pierwszym tygodniu października „Bławatki” brały udział w projekcie edukacyjnym „Drzewo”. Celem projektu było wzbudzenie zainteresowań przyrodniczych i szacunku do drzew poprzez zadawanie pytań i zdobywanie wiedzy. Dzieci urządziły piękny kącik tematyczny związany z drzewami, dotykały i oglądały przez lupę liście, korę, owoce; malowały, rysowały, tworzyły z liści prace plastyczne. Słuchały ciekawostek i informacji o drzewach i uczyły się rozpoznawać gatunki, które nas otaczają. Wzięły udział w konkursie plastycznym „Moje ulubione drzewo w gminie Mieroszów” – Michał zajął pierwsze miejsca, a Hubert trzecie – brawo, chłopcy!

Zwieńczeniem projektu był wyjazd do Leśnictwa Unisław Śląski i lekcja sadzenia drzew z leśniczym Zbigniewem Molskim i podleśniczym Adamem Wojniczem. Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie, a dzieciom za aktywny i radosny udział w zajęciach.