Przebudzenie po zimie

Opublikowano: 19 marca 2024

W minionym tygodniu obserwowaliśmy zmieniająca się przyrodę podczas pierwszych wiosennych spacerów. Kupiliśmy wiosenne kwiatki do naszego kącika. Rozmawialiśmy o oznakach zbliżającej się wiosny, a także o tym, jakie ubrania należy założyć w zależności od pogody. Zrozumieliśmy, co to znaczy „ubrać się na cebulkę” i dlaczego mówi się, że „w marcu jak w garncu”. Dowiedzieliśmy się, że wiosną możemy obserwować na niebie tęcze- uczyliśmy się zapamiętać kolory tęczy, bawiliśmy się w łączenie kolorów oraz podczas pracy plastyczno- technicznej wykonaliśmy ozdobną tęcze, którą można podziwiać w holu przedszkola. Dla naszych kolorowych tęczy, żeby nie czuły się samotne, stworzyliśmy motylki z rolek po papierze toaletowym.