Logo Przedszkola Górny element

AKTUALNOŚCI

Najnowszy film:

zobacz wszystkie filmy»


Naszą stronę odwiedzono: 138058 razy

Przedszkolaki – superbohaterami!

Opublikowano: 18 maja 2019

Przedszkolaki – superbohaterami!

W Przedszkolu Miejskim w Mieroszowie dzięki wsparciu Toyota Motor jest realizowana innowacja pedagogiczna autorstwa Iwony Schienke „Mały ratownik – zostań superbohaterem”. Założeniem programu jest wypracowanie u dzieci postawy bohatera, który nie boi się udzielić pierwszej pomocy, zachowuje spokój w sytuacji niebezpiecznej i wie, jak postępować. Aby kształtować u dzieci umiejętności ratujące życie, w przedszkolu prowadzone są zajęcia w formie warsztatów, rozwijające już od najmłodszych lat nawyki zachowania się w sytuacji zagrożenia, przyzwyczajanie do prawidłowych postaw i podstawowej wiedzy z zakresu znajomości numerów alarmowych oraz sposobu powiadamiania właściwych służb. Może kiedyś te umiejętności uratują komuś życie. Dzieci z zapałem uczą się udzielać informacji dzwoniąc pod numer 112, układać nieprzytomną osobę w pozycji bezpiecznej i stosować uciskanie klatki piersiowej na fantomach, korzystać z trainera treningowego AED. Przedszkolaki wiedzą, że ludzkie życie jest najwyższą wartością, i dla jego ratowania musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy – mocy superbohatera, którą każdy z nas może posiąść.
Dzięki wsparciu Toyota Motor zostały zakupione fantomy do ćwiczeń dla dzieci typu Mini Anne – 5 szt, trainer AED ( sprzęt treningowy z wyświetlaczem ), fantom Baby Anne Laerdel – do nauki reanimacji RKO CPR, apteczka w plecaku wododoodpornym. Całość wsparcia 2625 zł.

Jest to sprzęt niezbędny do prowadzenia warsztatów pierwszej pomocy z dziećmi przedszkolnymi. Warsztaty są prowadzone w każdej grupie wiekowej zgodnie z harmonogramem w roku szkolnym 2018/2019. Udzielania pierwszej pomocy uczy się 107 dzieci przedszkolnych. W roku następnym planujemy kontynuację i objęcie zajęciami również rodziców.

Społeczność Przedszkola Miejskiego w Mieroszowie bardzo dziękuje sponsorowi Toyota Motor za wsparcie finansowe.