Logo Przedszkola Górny element

AKTUALNOŚCI

Najnowszy film:

zobacz wszystkie filmy»


Naszą stronę odwiedzono: 137354 razy

Dzień radości i szczęścia – Święto Wiosny

Opublikowano: 24 marca 2021

„Pierwszy Dzień Wiosny-dzień radości i szczęścia”… w poniedziałek (22.03) obchodziliśmy święto Wiosny. Z tej okazji przygotowaliśmy niespodziankę dla Rodziców – nagraliśmy filmiki z naszych zajęć 🙂

Zajęcia rozpoczęliśmy od zabaw muzyczno-ruchowych.. jedną z nich była zabawa do piosenki „Niewiele do szczęścia trzeba nam….”… uwielbiamy ją :).  Później porozmawialiśmy o święcie wiosny… o tym jak wszystko „budzi się do życia”.. zastanowiliśmy się „Co nas raduje? Co nas smuci?” … Pani Monika przeczytała nam fragment książki pt. „Deszcz śmiechu”. Po wysłuchaniu opowiadania zastanowiliśmy się kiedy jesteśmy szczęśliwi?  Oj różne były pomysły.. gdy tata mnie gilgocze, gdy widzę piękne kwiatki, gdy bawię się z młodszym bratem, gdy widzę tęczę, gdy dostaje prezent… za naszej „burzy mózgów” wyciągnęliśmy wniosek, że naprawdę niewiele trzeba nam do szczęścia 🙂 na koniec zajęć pobawiliśmy się przy utworze „Teraz jestem już szczęśliwy i zadowolony”:) i wzięliśmy udział w sesji zdjęciowej „Kapelusz Pani Wiosny”

To był bardzo radosny dzień 🙂

Mamy nadzieję, że również naszym Rodzicom sprawiliśmy trochę radości gdy zobaczyli jak wspaniale uczestniczymy w zajęciach i potrafimy  grzecznie się bawić 🙂

 

/Celem zajęć było:

– rozpoznawanie, nazywanie i wyrażanie podstawowych uczuć i emocji,

– budowanie pozytywnego obrazu własnej osoby,

– wzbogacanie słownictwa związanego z tematem zajęć (radość, szczęście, marzenia, pragnienia)/