Turniej Warcabowy

Opublikowano: 25 kwietnia 2023

25.04.2023r. odbył się „Turniej Warcabowy”. Do gry w warcaby zgłosiło się 8 przedszkolaków. Turniej został rozgrany w dwóch kategoriach wiekowych: 5-latków i 6-latków. Zwycięzcy z poszczególnych kategorii zawalczyli o tytuł „Mistrza Warcabów”.

Warcaby to gra towarzyska o walorach edukacyjnych , która rozwija inteligencję, zdolności twórcze, logiczne myślenie, wycisza, mobilizuje dzieci do koncentracji uwagi. Współzawodnictwo uczy dzieci nabywania umiejętności taktycznego przewidywania następstw, tworzenia strategii oraz radzenia sobie z porażką.

Grę dzieci oceniało Jury w składzie: p.Magda, p. Patrycja, p. Jola i p. Roman, a organizatorką konkursu była p. Monika Grzelka.

Jury wyłoniło następujących laureatów:

Mistrz Warcabów: Kajetan Kusza

-kategoria 6-latków:

I miejsce: Kajetan Kusza

II miejsce: Michał Czarnecki

III miejsce: Tomasz Pacyna

IV miejsce: Eryk Wilgocki

kategoria 5- latków:

I miejsce: Marcel Kuźma

II miejsce: Dmytro Soloviov

III miejsce: Tomasz Jaroszewski

IV miejsce: Mateusz Rejkowicz

Dobra zabawa, możliwość logicznego myślenia – tak można opisać atmosferę panującą podczas turnieju.
Wszyscy uczestnicy turnieju zostali obdarowani dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi.
Gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów.