Logo Przedszkola Górny element

AKTUALNOŚCI

Najnowszy film:

zobacz wszystkie filmy»


Naszą stronę odwiedzono: 140886 razy

Warsztaty pierwszej pomocy

Opublikowano: 29 maja 2019

29 maja u Jagódek i Pszczółek gościł Paweł Michalik, ratownik medyczny. Pokazał dzieciom, jak można zrobić opatrunek na zranionej rączce i jak robić masaż serca. Dzieci ćwiczyły na sobie i na manekinach. Pan Paweł przedstawił również, jak można unieruchomić złamaną rękę, jak okryć specjalnym kocem osobę poszkodowana, np. w wypadku, lub opatrzyć zranioną głowę. Przypomniał dzieciom, jak unikać niebezpiecznych sytuacji na ulicy czy podczas jazdy rowerem – tak dużo zależy przecież od naszej zapobiegliwości i przestrzegania zasad. Dzieci zaś pokazały, że świetnie znają numery alarmowe i umieją śpiewać ładną piosenkę na ten temat. Dziękujemy panu Pawłowi, naszemu zaprzyjaźnionemu z przedszkolem już od dawna ratownikowi medycznemu. Mamy nadzieję, że będzie on przykładem superbohatera dla przedszkolaków.