Wyjazd do Jakuszyc

Opublikowano: 4 czerwca 2023

2 czerwca przedstawiciele najstarszych grup przedszkolnych pojechali na finałową imprezę, podsumowującą program „Bezpieczny Dolnoślązak”. Impreza odbywała się na Polanie Jakuszyckiej. Organizatorzy zapewnili dzieciom moc wspaniałych atrakcji i bezpieczną zabawę. Przede wszystkim mali Dolnoślązacy mogli poznać pracowników wszystkich służ, które dbają o bezpieczeństwo na terenie naszego województwa: Ochotnicza i Państwowa Straż Pożarna, Straż Graniczna, Policja, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, wojsko, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Nasza niewielka grupka rozmawiała z przedstawicielami tych służb, dzieci mogły zwiedzać pojazdy i poznawać sprzęty ratujące życie. Były też atrakcje „lżejszego” kalibru: zagroda z wielbłądami i alpakami, pszczelarz i jego olbrzymi model pszczoły oraz „dmuchańce”. Dzieci bawiły się znakomicie i nauczyły się wielu ciekawych rzeczy.