Logo Przedszkola Górny element

AKTUALNOŚCI

Najnowszy film:

zobacz wszystkie filmy»


Naszą stronę odwiedzono: 138058 razy

XV Przegląd Twórczości Dziecięcej Wieku Przedszkolnego

Opublikowano: 15 czerwca 2019

14 czerwca w Mieroszowskim Centrum Kultury odbył się XV Przegląd Twórczości Dziecięcej Wieku Przedszkolnego. Na scenie wystąpiły dzieci z placówek wychowania przedszkolnego gminy Mieroszów, Viznowa i Mezimesti. Podczas tegorocznej imprezy sercami widzów zawładnęły tańce hiszpańskie, inspirowane corridą i flamenco (przedszkolaki z Kowalowej, Czech, Mróweczki i Kasztanki z naszego przedszkola). Maluszki Jagódki wystąpiły jako „Kotki dwa”, a Motylki przeniosły widzów w lata 70-te za sprawą tańca hipisów. Przedszkolaki z oddziałów przedszkolnych Szkoły Podstawowej w Mieroszowie i Sokołowsku wzruszyły poetyckimi tańcami z szarfami. Maluchy z Sokołowska ślicznie zaśpiewały piosenkę o ptakach i miały  bardzo ładne kostiumy. Przegląd uświetniły tańce grupy tanecznej prowadzonej w Przedszkolu Miejskim.

Wszystkie występy publiczność nagradzała entuzjastycznymi brawami. Nie zabrakło gości specjalnych – burmistrza Andrzeja Lipińskiego, członków Rady Miejskiej, dyrektorów placówek oświatowych. Elżbieta Szomańska objęła Przegląd patronatem artystycznym.