Logo Przedszkola Górny element

AKTUALNOŚCI

Najnowszy film:

zobacz wszystkie filmy»


Naszą stronę odwiedzono: 140884 razy

Z petycją do burmistrza

Opublikowano: 27 marca 2019

26 marca dzieci  gościły u burmistrza Mieroszowa, Andrzeja Lipińskiego. Wręczyły mu petycję w sprawie… psich kupek i kup, które szpecą i brudzą nasze otoczenie. Dzieci proszą burmistrza, by pomógł naszej społeczności zrozumieć, że kupkę pieska trzeba zabrać do woreczka i wyrzucić do kosza. Dzieci przekazały gospodarzowi miasta album złożony z prac dzieci, dotyczących tematu „psich niespodzianek”. Przedszkolaki zostały bardzo miło przyjęte przez burmistrza, który pochwalił dzieci za inicjatywę i zainteresowanie sprawami miasteczka. Podarował przedszkolu drewniane tabliczki, zachęcające do sprzątania po naszych czworonożnych przyjaciołach, oraz torbę cukierków. Obiecał, że w sprawę włączą się odpowiednie osoby i władze. Burmistrz przystał na pokazanie wystawy plakatów, które wykonały dzieci.

Pszczółki, wysłannicy z ramienia przedszkola, były zadowolone z wizyty w Urzędzie Miasta i gabinecie burmistrza. Już następnego dnia chciały znowu iść w jakiejś sprawie do „tego budynku, gdzie mieszka burmistrz”… Dziękujemy wszystkim przedszkolakom, które robiły plakaty. Dobra robota, drogie dzieci!

A oto treść petycji:

Mieroszów, 20.03.2019

Szanowny Panie Burmistrzu,

My, dzieci z Przedszkola Miejskiego zwracamy się do Pana jako gospodarza naszego miasta z prośbą o podjęcie działań w sprawie zanieczyszczeń, które powodują psy.

Bardzo lubimy spacerować po ulicach Mieroszowa. Często przebywamy na placach zabaw i bawimy się w parku. Niestety zdarza się, że podczas spaceru słyszymy ostrzeżenia naszych pań, by szerokim łukiem ominąć „psią niespodziankę”. Nie chcemy mieć brudnych bucików, a poza tym słyszeliśmy, że w psich kupach są zarazki i jaja pasożytów. Może Pan burmistrz wie, dlaczego dorośli nie sprzątają po swoich zwierzętach?

Marzą nam się czyste chodniki, trawniki i alejki w parku. Chcielibyśmy, aby mieszkańcy Mieroszowa po prostu chowali do woreczka to, co ich piesek zostawi w miejscu publicznym. Zachęcimy ich do tego, bo zrobiliśmy z naszymi nauczycielkami plakaty i chcielibyśmy pokazać je właścicielom psów. Będziemy też prosili naszych rodziców, żeby nauczyli nas sprzątać po naszych domowych pupilach, tak abyśmy my sami mogli być przykładem dla dorosłych.

Prosimy o pomoc w tej sprawie i pochylenie się nad tą może niezbyt ładnie pachnącą, ale ważną dla nas kwestią.

Mamy nadzieję, że w tych działaniach wesprą pana radni Rady Miejskiej Mieroszowa.

Dziękujemy!

Dzieci z Przedszkola Miejskiego w Mieroszowie