Logo Przedszkola Górny element

AKTUALNOŚCI

Najnowszy film:

zobacz wszystkie filmy»


Naszą stronę odwiedzono: 146176 razy

„Zdrowe dzieci”- projekt Ministerstwa Zdrowia

Opublikowano: 8 lutego 2024

„ZDROWE DZIECI” – PROGRAM REALIZOWANY PRZEZ MINISTERSTWO ZDROWIA

Nasze przedszkole wzieło udział w projekcie realizowanym przez Ministerstwo Zdrowia „Zdrowe dzieci”, którego celem jest propagowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci do lat 6 oraz promocja zdrowych nawyków żywieniowych wśród ich rodziców, opiekunów i nauczycieli, personelu przedszkoli i żłobków.

Projekt zakłada promocję zdrowego stylu życia, w szczególności poprawę jakości żywienia dzieci i wzrost aktywności fizycznej zgodnie z zasadą, że łatwiej jest wdrażać od dziecka dobre nawyki, niż wypleniać w przyszłości te już zakorzenione.

Biorąc pod uwagę wyniki badań, wskazujące na radykalny wzrost otyłości wśród dzieci i młodzieży oraz coraz liczniejsze zagrożenia, niesione przez zmiany cywilizacyjne (cukrzyca, wady postawy, choroby serca itp.), chcemy zaproponować konkretne zmiany w sposobie żywienia i podejmowaniu ruchu w codziennym życiu. Upatrujemy w nich szansę na zmianę – zdrowsze przyszłe pokolenia.

Zdrowe dzieci – Projekt realizowany przez Ministerstwo Zdrowia, którego celem jest szerzenie zdrowego stylu życia wśród dzieci do lat 6 oraz promocja zdrowych nawyków żywieniowych wśród ich rodziców, opiekunów i nauczycieli, personelu przedszkoli i żłobków

„Zdrowe dzieci”- projekt Ministerstwa Zdrowia