Lubimy niezapominajki!

Opublikowano: 22 maja 2019

21 maja Pszczółki i Mróweczki pojechały autokarem do Unisławia Śląskiego. Wysiadły na przydrożnym parkingu, tuż przy lesie. Właśnie tam zaczyna się leśna ścieżka edukacyjna na terenie Leśnictwa Unisław Śląski. Dzieci przywitały się z leśniczym, Zbigniewem Molskim, i pod jego opieką odbyły wiosenny spacer po lesie. Leśniczy ciekawie i z pasją opowiadał, dlaczego trzeba wycinać drzewa i sadzić nowe, po co w lesie potrzebna jest woda i światło, a także… drogi. Zaprowadził przedszkolaków aż do źródełka, z którego wypływa piękny, leśny strumyk.  Dzieci widziały też potężne stosy ułożonych, ściętych drzew, leśny staw, budki lęgowe dla ptaków i wiele innych ciekawostek

Zwieńczeniem wycieczki był krótki posiłek przy rozpalonym przez leśniczego ognisku. Ach, jak wybornie smakował rogalik! Dzieci wróciły do przedszkola zadowolone i bogatsze o nowe doświadczenia i cenne wspomnienia.

Powodem tej wyprawy był Dzień Polskiej Niezapominajki (15 maja) – święto przyrodników i leśników. W przedszkolu od wielu lat istnieje tradycja leśnych wycieczek z tej okazji, zapoczątkowana przez Magdalenę Grześkowiak, wychowawczynię Mróweczek. Dla wszystkich przedszkolaków i pracowników przedszkola przyroda i jej ochrona są bardzo ważne. Miejmy nadzieję, że teraz Mróweczki i Pszczółki też zostaną przyjaciółmi lasu i jego mieszkańców. Sądząc po zachowaniu dzieci – tak właśnie się stanie, bo ich podziw i zachwyt budziły najmniejsze nawet żuki.