Opublikowano: 10 maja 2023

Projekt edukacyjny „ABC Małego Konsumenta” przygotowany przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym.

Podstawowym celem projektu jest uświadomienie dzieciom, że są konsumentami oraz zapoznanie ich z najważniejszymi pojęciami takimi jak konsument, paragon, reklamacja, przemyślane zakupy.

Edukacja konsumencka polega na rozbudzaniu w dzieciach zainteresowania tematyką, tworzeniu pierwszych skojarzeń dotyczących bycia konsumentem oraz na budowaniu podstawowych kompetencji w tym zakresie

W Przedszkolu Miejskim w Mieroszowie projekt realizowany jest w grupie dzieci 4-letnich „Stokrotki”. Koordynatorkami projektu oraz prowadzącymi zajęcia są Magdalena Grześkowiak i Monika Grzelka.

W ramach realizacji projektu przeprowadzono dwa scenariusze „Jestem małym konsumentem” oraz „Robimy przemyślane zakupy”.