Robimy zabawki

Opublikowano: 12 lutego 2020

W ramach projektu edukacyjnego „Zabawki” Malinki konstruowały z przyniesionych z domu materiałów pojazdy i roboty. Pokusiły się również o konstrukcję komputera i ozdabianie szmacianych lalek. Dzieci były zafascynowane możliwością tworzenia własnych, jedynych na świecie zabawek. Dla nauczyciela obserwowanie przedszkolaków podczas procesu wymyślania i robienia różnych przedmiotów było znakomitą okazją do przypomnienia sobie, jak piękny i bogaty jest świat dziecięcej wyobraźni, i jak bardzo my, dorośli, zubażamy ten świat podsuwając gotowe rozwiązania: plastikowe zabawki, tablety, gotowe gry.  Dajmy dzieciom szansę na wykorzystanie ich potencjału, pozwólmy na na zbudowanie ich własnej wyspy wyobraźni także w domu. Dajmy im przeróżne materiały i przedmioty. Zobaczmy, co wymyślą jeśli pozwolimy im bawić się kocami i krzesłami, pudłami, gazetami, firankami itd.