Stulecie Odzyskania Niepodległości

Opublikowano: 13 listopada 2018

9 listopada cała społeczność Przedszkola Miejskiego w Mieroszowie uczciła tegoroczne, wyjątkowe Narodowe Święto Niepodległości. Każda grupa przedstawiła wiersz lub piosenkę o tematyce patriotycznej.

Dzieci ubrane na galowo odśpiewały też wspólnie „Mazurka Dąbrowskiego” w ogrodzie przedszkolnym – o godzinie 11.11.

Przyszli rodzice, dziadkowie, urzędnicy, którzy ze wzruszeniem uczestniczyli w tym pięknym świętowaniu.

Wszystkie przedszkolaki, pracownicy i pani dyrektor przedszkola przemaszerowali ulicami Mieroszowa.

Dzieci wręczały przechodniom flagi, i spontanicznie zaśpiewały piosenkę o Polsce pod pomnikiem nadania praw miejskich.

Te obchody Święta Niepodległości na pewno zostaną w pamięci przedszkolaków i lokalnej społeczności.