Logo Przedszkola Górny element

AKTUALNOŚCI

Najnowszy film:

zobacz wszystkie filmy»


Naszą stronę odwiedzono: 140884 razy

Mały ratownik – zostań superbohaterem

Opublikowano: 7 lutego 2019

We wtorek 05.02.2019 r. rozpoczęliśmy realizację innowacji pedagogicznej autorstwa p. Iwony Schienke pt.: „Mały ratownik-zostań superbohaterem”. Przez kolejne miesiące zajęcia prowadzone będą w formie warsztatów we wszystkich grupach wiekowych. W trakcie trzydniowego cyklu zajęć poruszyliśmy tematy z zakresu edukacji ratowniczej m.in. powiadamianie służb ratowniczych (numery alarmowe), wykonywanie prostych czynności ratowniczych (pozycja boczna ustalona, resuscytacja).❤ Panie odegrały scenkę, w której pokazały nam w jaki sposób należy powiadomić służby ratownicze oraz jak udzielić pierwszej pomocy poszkodowanej. ❤Nauczyliśmy się w jaki sposób sprawdzić czy poszkodowana oddycha oraz jak ułożyć ją w bezpiecznej pozycji. Na fantomach ćwiczyliśmy resuscytację. To były bardzo interesujące zajęcia! Już nie możemy doczekać się kolejnych!

Dziękujemy Toyota Motor Manufacturing Polska za wsparcie finansowe, z którego zakupiliśmy fantomy i AED! Dziękujemy!!