Prawdziwy przyjaciel

Opublikowano: 11 października 2024

11 października 2024r. do Przedszkola Miejskiego w Mieroszowie przyjechali aktorzy z wałbrzyskiego Teatru Lalki i Aktora. Artyści zaprezentowali spektakl pt. „Przyjaciel”, oparty na motywach bajki Oskara Wilde`a. Dzieci jak zaczarowane śledziły przebieg przedstawienia, które opowiadało o przyjaźni Janka i Młynarza. Niestety, na początku nie była to prawdziwa przyjaźń… Dopiero z upływem czasu Młynarz zrozumiał, że prawdziwy przyjaciel to ten, kto potrafi się dzielić i na kogo zawsze można liczyć. Wykorzystane przez aktorów środki artystyczne – scenografia, muzyka, oświetlenie – zabrały dzieci w magiczny świat teatru, mimo że wszystko działo się w zwykłej sali przedszkolnej. Po spektaklu starszacy wzięli udział w warsztatach plastycznych – pod kierunkiem artystów wykonali lalki z papieru. Serdecznie dziękujemy artystom Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu za wizytę, za piękny spektakl i rozmowę z dziećmi na temat przyjaźni.