Najnowszy film:

Naszą stronę odwiedzono: 20261 razy

Dla zdrowia

Opublikowano: 13 listopada 2018

Dla zdrowia – poobiedni odpoczynek lub leżakowanie.

W naszym przedszkolu leżakują dzieci 3 – letnie

Poobiedni odpoczynek – relaksacja trwa od godziny 11.30 do 13.00 (po II śniadaniu). Dzieci trzyletnie leżakują przez cały rok przedszkolny.

Leżakowanie to odpoczynek, wyciszenie, relaks przy muzyce, czas słuchania bajek czytanych przez nauczycielkę lub odtwarzanych z płyty. Podczas poobiedniego odpoczynku pozwalamy aby na leżaku obok przedszkolaka odpoczywała jego ulubiona przytulanka lub pluszowa zabawka z sali.

Poobiedni odpoczynek przedszkolaków traktujemy jako jeden z bardzo ważnych elementów wpływających na zdrowie i samopoczucie dzieci.

Dzieci starsze nie leżakują, lecz odpoczywają na dywanie (na kocykach). Odpoczynkowi towarzyszy słuchanie czytanych utworów literackich, relaks przy muzyce, wyciszenie i spokój. To bardzo ważne i potrzebne przedszkolakom.

Dla zdrowia – mycie zębów i kształtowanie nawyków higienicznych.

Okres przedszkolny sprzyja kształtowaniu nawyków higienicznych i kulturalnych, które są niezbędne do rozwijania samodzielności, zamiłowania do czystości, dbania o estetyczny wygląd i porządek.

W przedszkolu prowadzimy naukę i doskonalenie umiejętności mycia zębów.

Mycie zębów po każdym posiłku prowadzimy we wszystkich grupach.

Utrwalamy umiejętności samoobsługi i kształtujemy nawyki higieniczne.

W naszym przedszkolu przyzwyczajenia higieniczno – kulturalne dzieci, rozwijane są przy różnych nadarzających się okazjach. Dzieci zdobywają umiejętność posługiwania się przyrządami higienicznymi, przyborami toaletowymi służącymi do utrzymywania czystości osobistej i otoczenia.

Przyzwyczajają się do prowadzenia higienicznego trybu życia, z którym wiąże się wyrobiony odruch systematycznego mycia rąk po skorzystaniu z toalety i przed każdym posiłkiem